Universal McCann wprowadza optymalizator sprzedaży GenimUM

Dom mediowy Universal McCann udostępnił klientom nowe narzędzie do optymalizacji sprzedaży o nazwie GenimUM Econometric System. Na podstawie danych na...

Dom mediowy Universal McCann udostępnił klientom nowe narzędzie do optymalizacji sprzedaży o nazwie GenimUM Econometric System. Na podstawie danych na temat wydatków marketerów w poszczególnych kanałach komunikacji i analizy sprzedaży w zależności od prowadzonych działań reklamowych oraz innych zmiennych marketingowych agencja może zaproponować całoroczne zoptymalizowane strategie działań reklamowych. Z nowego narzędzia Universal McCann skorzystał już m.in. Polkomtel. Jak mówi Tomasz Kolanowski, szef badań agencji i współtwórca narzędzia, Universal McCann będzie je oferował także klientom zewnętrznym. - Marketerzy uzyskują dzięki GeminUM Econometric System nie tylko możliwość oceny poziomu zwrotu z inwestycji reklamowych, ale także informację na temat wpływu każdego z użytych kanałów komunikacji na sprzedaż w wybranym odcinku czasu - twierdzi Tomasz Kolanowski. Rynkowym novum jest jego zdaniem możliwość optymalizowania w skali roku wszystkich działań reklamowych klienta. - Nowe narzędzie pozwoli nam zbliżyć się do istoty problemów marketingowych - uważa Kolanowski. GeminUM Econometric System wykorzystuje optymalizację genetyczną i modelowanie ekonometryczne. Narzędzie stworzył dział badań Universal McCann. Oferowane jest w ramach dodatkowo płatnych usług agencji. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.