Według Samaru jest szansa na odwrócenie niekorzystnego trendu sprzedaży aut osobowych

Po trzech kwartałach br. sprzedaż nowych aut osobowych wyniosła 175,4 tys. sztuk, jest to o 4,7 proc. mniej niż przed...

Po trzech kwartałach br. sprzedaż nowych aut osobowych wyniosła 175,4 tys. sztuk, jest to o 4,7 proc. mniej niż przed rokiem - podał Samar w swoim najnowszym raporcie. Jednak wrześniowy wynik - 19,1 tys. sztuk, jest o 11,4 proc. lepszy niż przed rokiem, co daje szansę na odwrócenie trendu (w poprzednich miesiącach spadkowego) i uzyskanie na koniec roku wyniku zbliżonego do ubiegłorocznego (230 tys. sztuk), uważają analitycy Samaru. Na pozycji lidera pozostaje Toyota ze sprzedażą w III kwartałach br. na poziomie 21,9 tys. sztuk, co daje jej 12,5 proc. udziału w rynku. Kolejne miejsca zajmują: Skoda (11,8 proc.), Fiat (10,4 proc.), Opel (10,2 proc.), Ford (7,6 proc.), Renault (6,8 proc.), Peugeot (6,2 proc.), Volkswagen (5,7 proc.), Citroen (5 proc.) i Honda (4 proc.). (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.