BBC World Service uruchamia telewizję w Iranie

BBC World Service uruchamia kanał Iranian TV i serwis informacyjny w języku perskim. Mają być one uzupełnieniem już istniejącego perskiego...

BBC World Service uruchamia kanał Iranian TV i serwis informacyjny w języku perskim. Mają być one uzupełnieniem już istniejącego perskiego radia i serwisu internetowego. Siedziba telewizji znajdować się będzie w Londynie. Jej start zaplanowano na początek 2008 roku. Nadawać będzie osiem godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Będzie ogólnie dostępna za pośrednictwem satelity oraz w sieciach kablowych. Według Nigela Chapmana, dyrektora BBC World Service, telewizja BBC cieszy się ogromnym zaufaniem i wysoką oglądalnością w Iranie. Dla jego mieszkańców jest źródłem informacji o świecie. Dlatego też BBC zaproponowało Ministerstwu Spraw Zagranicznych uruchomienie telewizji nadającej w języku perskim, który jest urzędowym językiem Iranu. Irańska telewizja ma nadawać krajowe i międzynarodowe informacje, aktualne programy i edukacyjne filmy dokumentalne. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.