Bankier.pl przejął kolejny wortal niszowy MojeAuto.pl

Bankier.pl przejął kolejny wortal motoryzacyjny MojeAuto.pl. Jest to decyzja inwestycyjna zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa Bankier.pl Tomasza Jażdżyńskiego (patrz DS...

Bankier.pl przejął kolejny wortal motoryzacyjny MojeAuto.pl. Jest to decyzja inwestycyjna zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa Bankier.pl Tomasza Jażdżyńskiego (patrz DS "MMP" z 25 września), który deklarował kolejne akwizycje, po tym jak Bankier przejął we wrześniu br. serwis PRNews.pl (tematyka bankowa). MojeAuto.pl to jeden z czołowych serwisów informacyjnych w branży motoryzacyjnej. Ma też narzędzie ułatwiające znajdowanie najlepszych ofert kupna i sprzedaży aut. Po zakończeniu transakcji związanych z przejęciem Bankier.pl będzie miał 46,9 proc. akcji spółki Internet Service SA zarządzającej wortalem MojeAuto.pl. Kwota transakcji wyniosła 732 tys. zł. Umowa inwestycyjna przewiduje możliwość całkowitego przejęcia MojeAuto.pl przez Bankiera poprzez wykup pozostałej części akcji Internet Service. Inwestycja jest prowadzona w kooperacji z funduszem Bmp AG (Bmp jest też akcjonariuszem Bankier.pl). Jażdżyński zapowiada inwestycje w restrukturyzację i zwiększenie dynamiki rozwoju przejmowanego serwisu. - W 2006 r. MojeAuto.pl wygeneruje co najmniej milion złotych przychodów. Zakładamy, że w kolejnych latach ich wielkość wraz z powrotem koniunktury na rynek motoryzacyjny będzie dynamicznie rosnąć - mówi Jażdżyński. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.