Marka Johnnie Walker mocniej podkreśla związek z Formułą 1

Należąca do Diageo marka whisky Johnnie Walker wprowadziła platformę komunikacyjną związaną z Formułą 1. Koncern już w ub.r. podpisał 3-letnią...

Należąca do Diageo marka whisky Johnnie Walker wprowadziła platformę komunikacyjną związaną z Formułą 1. Koncern już w ub.r. podpisał 3-letnią umowę z teamem McLaren Mercedes. - Platforma ma pomóc dotrzeć do naszej głównej grupy docelowej - mężczyzn w wieku 25-34 lata, nowoczesnych - mówi Joanna Grzyl, brand manager Johnnie Walker. - Team wpisuje się w filozofię marki "Keep walking" - rozwoju, przekraczania barier, bo zwykle jako pierwszy wprowadza nowiniki technologiczne - dodaje Grzyl. Działania związane z Formułą 1 w Polsce to m.in. promocje, gratisy - szklanki z podpisami kierowców zespołu McLaren Mercedes. W klubach odbywają się eventy z motywami Formuły 1, a na łamach magazynu "Viva" ukaże się sesja mody inspirowana zespołem McLaren Mercedes. Kulminacją projektu będzie sprowadzenie do Polski bolidu Formuły 1. Jest on obecnie prezentowany w ramach specjalnych promocji Johnnie Walkera w hipermarketach. Na zaproszenie Diageo do Polski przybył też legendarny kierowca teamu Chris Goodwin, który był m.in. na specjalnej imprezie dla VIP-ów i liderów opinii. Diageo nie zdradza dalszych planów, ale wiadomo, że przygotowywany jest duży projekt związany z najbardziej prestiżowym wyścigiem Grand Prix Monaco. W działaniach uczestniczą agencje: 180° Public Relations, Brand Support (budowa ekspozycji w hipermarketach), Cube Promotion (akcje w kanale HoReCa) i Men at Work. Wszystkim akcjom związanym z Formułą 1 towarzyszy komunikacja o odpowiedzialnym piciu alkoholu. Jest ona prezentowana m.in. na wszystkich materiałach promocyjnych. Firma promuje także ideę "designated driver", czyli wyznaczania na imprezach osób, które nie będą piły, aby móc prowadzić samochód. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.