Sun wprowadza produkt kierowany do mikrofirm

Sun Microsystems Poland, producent IT i dostawca usług konsultingowych z tego zakresu, wprowadza na nasz rynek pakiet oprogramowania biurowego StarOffice...

Sun Microsystems Poland, producent IT i dostawca usług konsultingowych z tego zakresu, wprowadza na nasz rynek pakiet oprogramowania biurowego StarOffice 8.0. Jest to oprogramowanie konkurencyjne wobec pakietu MS Office firmy Microsoft dominującego na rynku. Sun kieruje swój pakiet przede wszystkim na rynek mikrofirm (1-9 osób), ale także do klienta końcowego oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Głównym dystrybutorem tego oprogramowania będzie firma Veracomp, która będzie bazowała na swojej sieci partnerskiej (sklepy komputerowe, integratorzy IT etc.), a także rekrutowała w tym celu nowe firmy. - Debiut StarOffice'a 8.0 to ważne wydarzenie dla naszej firmy, ponieważ pierwszy raz wychodzimy z naszą ofertą poza rynek dużych firm, w zasadzie na rynek masowy - mówi Piotr Wierzbicki, prezes zarządu Sun Microsystems Poland. Sprzedaż StarOffice'a będzie wspierana działaniami marketingowymi w kanale sprzedaży. Planowane jest uruchomienie programu partnerskiego i konkursów z nagrodami dla najlepszych sprzedawców. StarOffice będzie pozycjonowany jako markowa, wydajna i tania alternatywa wobec pakietu MS Office Microsoftu. Sugerowana cena detaliczna StarOffice to 299 zł za licencję uprawniającą do zainstalowania oprogramowania na 5 komputerach, pakiet Microsoftu kosztuje 399 zł za licencję dla klientów indywidualnych (uprawniającą do instalacji na 3 komputerach, oferta dla firm kształtuje się od ok. 800 zł w górę za licencję, w zależności od szczegółowych uzgodnień). (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.