Producenci musującej Cavy rozpoczęli działania reklamowe w Polsce

Rozpoczyna się kampania promocyjna hiszpańskich jakościowych win musujących Cava. Mający potrwać trzy lata projekt uruchomiony zostanie jednocześnie w czterech krajach:...

Rozpoczyna się kampania promocyjna hiszpańskich jakościowych win musujących Cava. Mający potrwać trzy lata projekt uruchomiony zostanie jednocześnie w czterech krajach: Polsce, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Na polskim rynku na zlecenie Institut del Cava poprowadzi ją agencja Multi Communications. - Zakładamy przede wszystkim wykorzystanie reklamy w prasie, w tym informacje o tradycji winiarskiej i historii regionu Penedes w Katalonii oraz technologii produkcji win Cava - mówi Tomasz Podolak, account manager w Multi Communications. - W Polsce kultura spożywania wina, znajomość rodzajów win i ogólne postrzeganie tego trunku są bardzo niskie - dodaje Podolak. Celem kampanii jest więc zbudowanie wizerunku i prestiżu marki Cava. - Przy współpracy z kolegium winnic i właścicieli sklepów winiarskich będziemy też organizować profesjonalne degustacje - kontynuuje Podolak. Wina Cava mają ponad 150-letnią tradycję i produkowane są z 9 odmian winogron. Wytwarzane są tradycyjną metodą szampańską. Obecnie w regionie działa 266 wytwórni win Cava, które eksportują 129 mln butelek rocznie. Do Polski trafia jedynie 176 tys. Rozpiętość cenowa jest znaczna, od 20 do 120 zł za butelkę. Budżet kampanii wynosi 1,8 mln euro, z czego połowę finansuje Unia Europejska w ramach promocji regionów i produktów regionalnych. Drugą połowę kosztów dzielą po równo hiszpańskie ministerstwo rolnictwa oraz producenci win Cava. (KH)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.