Microsoft przygotowuje premierę nowej generacji konsoli do gier Xbox 360

Microsoft Sp. z o.o. planuje na listopad br. debiut rynkowy nowej generacji konsoli do gier Xbox 360. Będzie on wsparty...

Microsoft Sp. z o.o. planuje na listopad br. debiut rynkowy nowej generacji konsoli do gier Xbox 360. Będzie on wsparty dużą kampanią mediową, z telewizją w roli głównego medium. Szczegóły projektu nie są na razie ujawniane. Jak mówi Jakub Mirski, channel marketing manager działu Entertainment & Devices w polskim Microsofcie, bardzo ważnym elementem działań wprowadzających Xbox 360 będą eventy. - Chcemy pokazać konsumentom ogromne możliwości naszej konsoli, dając im jej dotknąć, wypróbować w akcji. Na to zostanie przeznaczona znaczna część budżetu reklamowego. Przygotowujemy akcję na ogromną skalę, w całym kraju, w ponad 60 dużych sklepach z elektroniką. Będziemy tam organizować specjalne zamknięte strefy Xbox 360 z konsolami, hostessami, materiałami BTL etc. - mówi Mirski. Planowana jest także akcja tego typu w lokalizacjach innych niż sklepy, np. w klubach, w sumie w kilkudziesięciu miejscach w kraju, szczegóły są jeszcze ustalane. Zarówno kampania mediowa, jak i działania eventowe rozpoczną się na początku listopada br. wraz z wprowadzeniem konsoli do sprzedaży. Potrwają do połowy grudnia br. Za przygotowanie działań odpowiadają firmy należące do McCann WorldGroup - McCann Erickson, Universal McCann i MRM/Momentum. Xbox 360 to nie tylko konsola do gier, ale i multimedialny kombajn umożliwiający m.in. ściąganie kontentu rozrywkowego z sieci, czatowanie (tekstowe, głosowe i wideo), odtwarzanie muzyki i zarządzanie nią, oglądanie zdjęć i filmów w telewizorze etc. Sprzedawany będzie w dwóch wersjach. Sugerowana cena słabiej wyposażonego Xbox 360 core (m.in. bez twardego dysku) to 1299 zł, a Xbox 360 w pełnej wersji - 1699 zł. Mirski nie ujawnia planów sprzedażowych, jednak określa je jako ambitne. Microsoft chce powalczyć z Sony i jego PlayStation, które zdominowało polski rynek (prawie w 100 proc.). Pozostali gracze - Microsoft i Nintendo - mają śladowe udziały. Microsoft nie zajmował się dystrybucją ani wspieraniem marketingowym poprzedniej wersji Xbox, dystrybuowany był on przez firmy zewnętrzne. - W Polsce jest 300-400 tys. konsoli i ok. 4 mln ludzi grających na komputerach. Na Zachodzie są kraje, gdzie konsole mają już przewagę nad komputerami, jeśli chodzi o liczbę graczy. W tę stronę na pewno będzie zmierzał i polski rynek, pytanie tylko jak szybko - mówi Mirski. (MG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.