Levi's wprowadza do sprzedaży linię ekologicznych dżinsów

W listopadzie Levi Strauss wprowadzi do sprzedaży linię dżinsów wykonanych wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska. Spodnie uszyte są z...

W listopadzie Levi Strauss wprowadzi do sprzedaży linię dżinsów wykonanych wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska. Spodnie uszyte są z organicznej bawełny, guzik wykonany jest z łupiny kokosa, a metalowe nity zastąpiono wzmocnionym ściegiem. Również przy wykończeniu dżinsów użyto wyłącznie naturalnych substancji: indygo, mydła marsylskiego, skrobi ziemniaczanej i kwiatu mimozy. Wykonana z recyklingowanego kartonu etykietka informuje o naturalności użytych materiałów. Zatroszczono się także o przyjazną dla środowiska logistykę zarówno półproduktów, jak i gotowych spodni. Z wyjątkiem sprowadzanej z Turcji bawełny wszystkie surowce pochodzą z Europy. Do fabryki na Węgrzech pokonują więc stosunkowo krótki dystans. Linia ekologicznych dżinsów uzyskała od Control Union Certifications certyfikat Eko Sustainable Textile, którego logo widnieje na etykietach ekologicznej odzieży. Dochody globalnej sieci Levi Strauss spadły w drugim kwartale br. o 1 proc., z 962 mln do 953 mln dolarów. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.