ATM Grupa wyprodukuje serial na licencji Sony Pictures Television Int.

Firma producencka ATM Grupa rozpocznie jesienią br. produkcję polskiej wersji serialu na licencji Sony Pictures Television International. Ma to być...

Firma producencka ATM Grupa rozpocznie jesienią br. produkcję polskiej wersji serialu na licencji Sony Pictures Television International. Ma to być jeden ze sztandarowych seriali z katalogu Sony. Serialem są zainteresowani dwaj polscy nadawcy - prawdopodobnie TVN i Polsat. Na targach MIPCOM w Cannes ATM Grupa sfinalizowała umowy sprzedaży licencji na swoje teleturnieje. Licencje "Gry w ciemno" zakupili Hiszpanie, Włosi i Francuzi, a "Awantury o kasę" Rumuni. Rumuni kupili też prawa do formatu rozrywkowego "House Trap".

Zdaniem przedstawicieli ATM Grupy nowe propozycje firmy przygotowane z myślą o canneńskich targach spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. W sprawie "EUphorii" prowadzone są zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami europejskimi. Bliscy zakupu licencji "House Trap" są nadawcy z kilku rynków Europy Środkowej oraz Turcja i Grecja. ATM sprzedała też licencję na "Załóż się" do Wietnamu i traktuje tę transakcję jako punkt wyjścia do większej ekspansji w Azji, głównie w Chinach. "House Trap" i "EUphoria" zostały uznane przez grupę Sparks Networks, w ramach której działa 13 firm producenckich, w tym ATM Grupa, za najlepsze nowe formaty TV powstałe w firmach zrzeszonych w tej organizacji. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.