Trwają prace nad listą etycznych zasad dotyczącą reklam żywności

International Chamber of Commerce (ICC) chce stworzyć listę globalnych zasad etycznych związanych z marketingiem żywności i napojów, która ma pomóc...

International Chamber of Commerce (ICC) chce stworzyć listę globalnych zasad etycznych związanych z marketingiem żywności i napojów, która ma pomóc chronić dzieci przed plagą otyłości. Ma to być globalny przewodnik dla marketerów, agencji reklamowych i domów mediowych zawierający samoregulacje dotyczące prowadzenia działaności marketingowej. W dokumencie będzie specjalna sekcja poświęcona mediom elektronicznym i dzieciom. Projekt współgra z takimi przedsięwzięciami Unii Europejskiej jak Platform for Action on Diet i Phisical Activity and Health czy z inicjatywą amerykańskiego rządu, która ma zahamować wzrost problemu z otyłością wśród młodych obywateli Stanów Zjednoczonych. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.