Google prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia YouTube za 1,6 mld dol.

Google prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia YouTube za 1,6 mld dol. Do transakcji może dojść nawet w tym tygodniu. Równolegle...

Google prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia YouTube za 1,6 mld dol. Do transakcji może dojść nawet w tym tygodniu. Równolegle rozmowy z YouTube prowadzą m.in. Viacom i News Corporation (który w ub.r. przejął inny popularny serwis społecznościowy MySpace.com). Według nieoficjalnych informacji właściciele YouTube skłaniają się jednak raczej ku porozumieniu z Google. Przejęcie YouTube określane jest przez niektórych analityków jako bardzo ryzykowne, ponieważ nad serwisem tym wisi groźba sądowej walki z dużymi koncernami rozrywkowymi o łamanie praw autorskich. Jednak z drugiej strony pojawiają się już pierwsze sygnały, że tego typu gracze (na czele z koncernami muzycznymi, których klipy pokazują się w YouTube) nie są raczej zainteresowani doprowadzeniem do zamknięcia czy dużego ograniczenia YouTube, ale bardziej tym, jak można z jego pomocą zacząć zarabiać pieniądze - ogromną wartością YouTube jest wielomilionowa baza użytkowników z całego świata. YouTube to platforma wideo, na której użytkownicy dzielą się krótkimi filmami (m.in. swojej produkcji, ale generalnie wszelkiego rodzaju filmikami, które uznają za ciekawe). Odniosła olbrzymi sukces, który obecnie starają się powtórzyć najwięksi gracze internetu, wprowadzając analogiczne swoje platformy, np. Microsoft Soapbox, Yahoo! Video czy Video Google. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.