Uniqa i Raiffeisen Bank wzmacniają współpracę w zakresie bancassurance

Grupa Raiffeisen i Grupa Ubezpieczeniowa "Uniqa" w Polsce podpisały umowę o ścisłej współpracy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń oraz innych produktów...

Grupa Raiffeisen i Grupa Ubezpieczeniowa "Uniqa" w Polsce podpisały umowę o ścisłej współpracy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń oraz innych produktów finansowych. Raiffeisen Bank Polska oferuje swoim klientom ubezpieczenia inwestycyjne i ochronne, zaś Uniqa wprowadzi wkrótce kredyt gotówkowy. W I kwartale przyszłego roku obie instytucje zaoferują kartę co-brandową, z szerokim wachlarzem ubezpieczeń. Uniqa Versicherungen AG i Raiffeisen Zentralbank Österreich AG od wielu lat współpracują ze sobą w zakresie sprzedaży, rozwoju i marketingu produktów ubezpieczeniowych na rodzimym rynku austriackim. Współpracują one także w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Rumunii i Bułgarii. W Słowenii wybrane ubezpieczenia na życie oferowane przez Uniqa Austria są sprzedawane w okienkach Raiffeisen Banku w oparciu o regulacje prawne dotyczące swobodnego przepływu usług w krajach Unii Europejskiej. Grupa ubezpieczeniowa Uniqua w Polsce obejmuje trzy spółki: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń, Towarzystwo Ubezpieczeń "Filar" oraz Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie - ich inwestorem strategicznym jest holding ubezpieczeniowy Uniqua Group Austria. Raiffeisen Bank Polska, należący w całości do austriackiego Raiffeisen International Bank-Holding AG, działa w Polsce od 1991 r. Z usług banku korzysta ponad 220 tys. klientów detalicznych za pośrednictwem sieci 85 placówek w kraju. W skład grupy kapitałowej Raiffeisen Bank Polska wchodzą: spółka leasingowa (Raiffeisen-Leasing Polska) i faktoringowa oraz Raiffeisen Investment. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.