Ofcom popiera zakaz adresowanej do dzieci reklamy fast foodów

Opinia brytyjskiej organizacji samoregulacyjnej Ofcom potwierdza zasadność zakazu reklamy fast foodów skierowanej do dzieci poniżej piątego roku życia. Według raportu...

Opinia brytyjskiej organizacji samoregulacyjnej Ofcom potwierdza zasadność zakazu reklamy fast foodów skierowanej do dzieci poniżej piątego roku życia. Według raportu ta grupa wiekowa uważana jest za najbardziej podatną na reklamę. Brytyjski regulator mediów zlecił Opinion Leader Research przeprowadzenie badania dotyczącego telewizyjnych reklam żywności i napojów dla dzieci zawierających duże ilości tłuszczu, soli i cukru. Badanie składało się z sześciu warsztatów, w których uczestniczyli dorośli, nastolatki, dzieci w wieku 12-15 lat i dzieci w wieku od 8 do 11 lat. Wyniki wskazały na wyraźne poparcie zakazu reklamy niezdrowej żywności dla dzieci w wieku przedszkolnym. Respondenci uznali bowiem, że są one najbardziej podatną grupą odbiorców komunikatów reklamowych. Na podstawie opinii Ofcomu stowarzyszenie Advertising Association zaproponowało, by zakaz reklamy telewizyjnej fast foodów obowiązywał w czasie, kiedy dzieci najchętniej oglądają telewizję. Zakaz miałby dotyczyć także mediów cyfrowych, kanałów satelitarnych i sieci kablowych. Dodatkowo badanie Ofcomu pokazało, że większość respondentów chce dalszych regulacji marketingu wysokotłuszczowej żywności dla dzieci. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.