TVP bliska sprzedaży do Rosji praw licencyjnych do serialu "Glina"

TVP prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą Amedia dotyczące sprzedaży licencji na produkcję rosyjskiej wersji serialu kryminalnego "Glina". Wcześniej Amedia zakupiła...

TVP prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą Amedia dotyczące sprzedaży licencji na produkcję rosyjskiej wersji serialu kryminalnego "Glina". Wcześniej Amedia zakupiła już od TVP prawa licencyjne do serialu "M jak miłość". Serial pokazywany jest w Rosji. Na targach MIPCOM w Cannes TVP sprzedała już prawa do serialu dla dzieci "Magiczne drzewo" (7 odcinków, po 30 min). Serial zakupiły firmy odpowiedzialne za dystrybucję na terenie krajów bałkańskich, Ameryki Łacińskiej i Indii. - Nasza oferta związana z młodym widzem cieszy się dużym zainteresowaniem w Cannes, dlatego z myślą o kolejnych targach będziemy rozwijać nasze portfolio - deklaruje Małgorzata Cup, acquisition & sales manager TVP. Wśród nowych propozycji TVP dla młodego widza są m.in. serie programów "Najlepszy z najlepszych" (teleturniej edukacyjny) i "Królestwo Maciusia" (seria programów dziecięcych w formie teleturnieju z uczestnikami w studiu i z postaciami animowanymi, połączona z pozaantenowymi projektami merchandisingowymi). - Tym ostatnim formatem mocno zainteresowani są Amerykanie. Okazuje się, że nie mają tego typu produkcji na swoim rynku. Dzięki precyzyjnej, ale otwartej formule program daje się łatwo adaptować na różne rynki - mówi Małgorzata Cup. W Cannes TVP promuje też swoje propozycje filmowe, m.in. "Samotność w sieci" i "Kto nigdy nie żył" oraz filmy dokumentalne o Krzysztofie Kieślowskim. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.