Toby Barlow przejął w JWT odpowiedzialność za obsługę Forda

Tomy Barlow, executive creative director agencji JWT (należącej do WPP Group) w Nowym Jorku, przeszedł do oddziału w Detroit, gdzie...

Tomy Barlow, executive creative director agencji JWT (należącej do WPP Group) w Nowym Jorku, przeszedł do oddziału w Detroit, gdzie objął to samo stanowisko. Odpowiedzialny będzie za obsługę całej marki Ford należącej do Ford Motor Co. Zastąpi tym samym Toma Cordnera, ogólnoświatowego creative directora Forda. Barlow rozpoczął karierę w Hal Riney & Partners w San Francisco, gdzie zajmował się obsługą Saturna należącego do General Motors Corp. Następnie przeszedł do nowojorskiego TWBA/Chiat/Day. Do zespołu JWT dołączył pięć lat temu. Pracował m.in. nad projektami dla: Diamond Trading Co., Kleenex i Welsch. Jak twierdzi George Rogers, president-CEO w JWT, Ford z pewnością zyska na tej zmianie personalnej. Ford, który jest najlepiej sprzedającą się marką Forda, przeżywa ostatnio kłopoty na rynku amerykańskim. Tnie koszty i zatrudnienie, zmniejsza produkcję. W 2005 roku wydał mniej także na media: 894 mln dolarów. Jak podaje TNS Media Intelligence, oznacza to spadek o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego. ("AdvertisingAge")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.