Charles Saatchi sprzedaje resztkę swoich udziałów w M&C Saatchi

Charles Saatchi zakończył właśnie swoje związki z agencją M&C Saatchi i światem reklamy. Sprzedał pozostałe 7 proc. udziałów agencji, którą...

Charles Saatchi zakończył właśnie swoje związki z agencją M&C Saatchi i światem reklamy. Sprzedał pozostałe 7 proc. udziałów agencji, którą niegdyś założył z bratem Maurice'em. Charles Saatchi nie uczestniczył w pracach M&C Saatchi już od 2004 roku, kiedy zrezygnował ze stanowiska dyrektora. Obecnie jest bardziej znany jako autor swojej kolekcji artystycznej. Agencja M&C Saatchi poinformowała, że nabyła od Saatchiego 700 000 akcji po 1,12 funta za sztukę. Maurice Saatchi, brat Charles'a, nadal pozostaje w agencji jako jej dyrektor. Charles Saatchi zaczął karierę w reklamie jako copywriter w Collect Dickenson Pearce. W 1970 roku wspólnie z bratem Maurice'em założyli agencję Saatchi & Saatchi. W latach 90. w wyniku różnych zawirowań w Saatchi & Saatchi bracia Saatchi zostali wyrzuceni z agencji. Wówczas założyli M&C Saatchi. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.