Kontrowersje wokół wynagrodzenia Sorrella, który wdraża nową strategię WPP Group

Po raz kolejny pojawiły się kontrowersje wokół zmian wprowadzanych w WPP Group przez Martina Sorrella, chief executive holdingu. Tym razem...

Po raz kolejny pojawiły się kontrowersje wokół zmian wprowadzanych w WPP Group przez Martina Sorrella, chief executive holdingu. Tym razem zastrzeżenia budzi wynagrodzenie, jakie ma otrzymać jako pomysłodawca zmian o charakterze strategicznym. Według informacji opublikowanych w piśmie "The Observer" Sorrell ma otrzymać we wrześniu br. 21 mln funtów gratyfikacji za realizację tego planu. Zdziwiło to zarówno inwestorów WPP Group, jak i rządowego konsultanta sieci. Ich przedstawiciele zapowiedzieli, że będą głosować przeciwko tak wysokiemu wynagrodzeniu. Według informacji "The Observer" 19 senior executives pracujących w holdingu otrzyma w sumie 112,5 mln funtów. Łącznie wynagrodzenie Martina Sorrella za plan naprawy sytuacji w WPP ma wynosić 44 mln funtów w ciągu najbliższych pięciu lat. Sorrell zaznacza jednak, że w związku z wdrażaniem reform musi zainwestować w nie 7 mln funtów pochodzących z jego własnego budżetu. Inwestorzy chcą renegocjować kontrakt Sorrella. Głosowanie ma się odbyć 7 kwietnia br. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.