Seriale i VOD

W górę serca

Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego jest kolejnym dowodem na to, że polskie kino w ostatnim czasie ma się doskonale.

Zbawienna reguła wielokropka

"Taka zabawna historia" zaczyna się jak filmy Hitchcocka: trzęsieniem ziemi. Potem napięcie raz rośnie, raz maleje. Bo dobry wywiad powinien mieć cechy dobrej powieści.

Blondynka z Playa u Zatorskiego

Reklamowa ekspedientka z salonu komórkowego w głównej roli w nowej komedii Ryszarda Zatorskiego.

Pożegnanie superbohatera

"Gniew" zamyka trylogię Zygmunta Miłoszewskiego o prokuratorze Szackim. W powieści mamy wszystko, co w stylu autora pokochali czytelnicy i doceniły zagraniczne media: wyrafinowaną intrygę, krwawą zbrodnię, rozległe tło społeczne i hipnotyzujący język.

Ekonomia wyrzeczenia

Książka "Mniej" Marty Sapały obnaża mechanizmy współczesnego konsumpcjonizmu. Oparta na koncepcie eksperymentu udowadnia również, że bez kompulsywnego kupowania można spokojnie żyć i zyskać dużo więcej niż to, za co możemy zapłacić kawałkiem plastiku.

"O, Polsko! O, Polacy"

Na ekrany kin już niebawem wchodzi ekranizacja bestsellerowej powieści laureata Paszportu "Polityki" w kategorii literatura - "Ziarno prawdy". Tymczasem przypominamy świetną literacką bazę.

Samotność fotoreportera

Krzysztof Miller to wielokrotny mistrz Polski w skokach do wody, ale ważniejsze jest dla nas, że widział na własne oczy wszystkie najważniejsze wojny ostatniego ćwierćwiecza. I jest najlepszym polskim fotoreporterem wojennym.

Dobre, złe i brzydkie - o fatalnych filmach, które stają się kultowe

Każdy z nas ma w głowie listę najlepszych filmów. Ale rzadko zastanawiamy się nad tymi najgorszymi. A szkoda, bo nie sztuką jest zrobić film po prostu zły. Stworzyć jednak działo tak fatalne, że zapadnie w pamięć lepiej niż zwycięzca oscarowej nocy, to już wybitne osiągnięcie.

Zaświat w bezżałobie

"Uprawa roślin południowych metodą Miczurina" Weroniki Murek to obiecujący debiut, którego akcja umieszczona jest na pograniczu światów.

C’est la guerre

"Straty. Żołnierze z Afganistanu" małżeństwa Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich otwierają nową serię Wydawnictwa PWN "Bieguny Wojny".