O mediach

VFP Communications poszerza i odświeża portfolio swoich mediów B2B

Wydawca magazynów "Media Marketing Polska", "Handel" i "Food Service" będzie miał produkt dla kolejnej branży: mięsnej. Przeprowadza też relaunch swoich dotychczasowych portali i rusza z nowym projektem konferencyjnym.

Tak rośnie “państwowy" dom mediowy Sigma Bis

W 2022 r. jego przychody wzrosły o 81% w porównaniu z rokiem 2021.

Best Stream Awards 2023 za projekty audio rozdane

Wśród laureatów tegorocznej, drugiej edycji znaleźli się m.in. Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Jan Borysewicz, Marcin Prokop, Tomasz Raczek, Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski. Nagrodzono też producentów, w tym Storytel, Agorę, Onet oraz stacje Radio 357 i Newonce.radio.

Ekstrakt Studio X Meta - case study

Kluczowym zadaniem było stworzenie kompleksowej, spójnej koncepcji wizualnej programu Meta ASP 2023 realizowanego z autoryzowanymi partnerami Meta na 10 rynkach europejskich.

Co nowego w social mediach (56)

Co ciekawego w dzisiejszym przeglądzie? Meta przygotowuje nowości zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Kilka nowych opcji z wykorzystaniem wideo pojawiło się na WhatsApp. YouTube, który stara się coraz bardziej przypominać TikToka, wprowadza zmiany w Shortsach.

Platige Image prezentuje showreel 3D

Realizacje zostały przygotowane wspólnie ze Screen Network.

Kim są "podheads": raport YouGov

Mianem "podheads" określono w raporcie Amerykanów, którzy słuchają ponad 5 godzin podcastów tygodniowo. To już 22% populacji wobec 20% rok wcześniej i 18% w 2021 r.

DOOH motorem wzrostu reklamy zewnętrznej

Paulina Kapica, senior trading specialist w Publicis Groupe Polska, pisze specjalnie dla "MMP" o kondycji branży OOH (ze szczególnym uwzględnieniem nośników cyfrowych) w pierwszym półroczu 2023 r.

“Barbie" najbardziej dochodowym filmem w historii Warner Bros

Uzyskawszy globalne wpływy z biletów kinowych w kwocie ponad 1,34 mld dol. "Barbie" nieznacznie wyprzedza dotychczasowego rekordzistę - "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2" z 2011 roku.

Hiszpański łącznik (Conecta 2023)

Conecta Fiction & Entertaiment, jedna z najmłodszych konferencji poświęconych produkcji telewizyjnej i wideo, szybko stała się ważnym miejscem wymiany doświadczeń producentów i mediów. Zachęca do poszukiwania symbiozy rynków TV i VoD. A wyzwań w świecie wielu ekranów przybywa.