O mediach

Top 10 audiobooków i podcastów w Empik Go we wrześniu 2023 r.

"Przygody Baltazara Gąbki" Stanisława Pagaczewskiego po miesięcznej przerwie znów liderem wśród audiobooków w Empik Go. Wśród trzech najchętniej słuchanych podcastów aż dwa są autorstwa Marcina Myszki, w tym "Kryminatorium. Mordercy PRL" to wrześniowy numer jeden.

Powstaje Rada Polskich Mediów

Skupia redaktorów naczelnych i zastępców redaktorów naczelnych tytułów prasowych, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. Przewodniczącym został red. naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Portal Polska Press to jednak sukces

Według danych PBI/Gemius Mediapanel po roku portal i.pl przeskoczył Interię i Gazeta.pl w zestawieniu "informacje i publicystyka".

Podcast Roku: Outriders [raport Nadawcy 2023]

Nagradzamy grupę reporterską Outriders za łączenie nowoczesnej, atrakcyjnej dla odbiorcy formy przekazu z misją podejmowania ważnych tematów i szukania rozwiązań, zamiast samego epatowania ludzkimi dramatami.

TVN z nagrodą za najlepszy kontent TV w raporcie "Nadawcy 2023"

Doceniamy kreatywne poszukiwania i eksperymenty ramówkowe na coraz trudniejszym rynku telewizji linearnej.

Co nowego w social mediach (58)

Wracamy z porcją newsów ze świata social mediów. Tym razem sporo nowości od Mety, która prężnie działa, aby rozwijać się w kierunku wykorzystania sztucznej inteligencji w swoich narzędziach.

Powstała globalna koalicja na rzecz wiarygodnych recenzji online

Organizację o nazwie Global Coalition for Trusted Reviews utworzyły firmy: Amazon, Booking.com, Expedia Group, Glassdoor, Tripadvisor i Trustpilot.

Szymon Lipiński: VoD, czyli dużo niewiadomych

Szymon Lipiński jest strategiem Finecasta (GroupM), agencji specjalizującej się w addressable TV. Tekst ukazał się w raporcie "Nadawcy 2023".

NEM Zagreb z konkursem scenariuszowym

Wśród jurorów Polak - Wiktor Piątkowski, scenarzysta i producent Bahama Films.

Ruszył JobCreator.pl

To serwis z ofertami pracy w reklamie i mediach wspierający zarówno agencje, jak i marketerów.