Opinie

Płot, nożyce, kamień, czyli pójdziemy na spacer w Alejach

Nie wiem, czy państwo zauważyli, ale obecnie na każdym ogrodzeniu i parkanie otaczającym budynki użyteczności publicznej, a tych w Alejach Ujazdowskich jest wiele, wiszą niekończące się serie plansz i plakatów promujących poszczególne urzędy - pisze Michał Majczak.

Czas wolny w abonamencie, czyli o tym jak modele subskrypcyjne stają się częścią naszej codzienności

Jak mieć wszystko czego potrzebujesz bez konieczności niepotrzebnego gromadzenia przedmiotów? Czy jako społeczeństwo doszliśmy do momentu, kiedy posiadanie czegoś na własność przestało być modne? Ba, czy ważniejsze od posiadania jest po prostu uzyskanie dostępu? - pyta Marta Nowak z Socialyse.

Paradoksalne relacje z technologią [Natalia Hatalska - "Wiek paradoksów"]

Ponad dwadzieścia latach współtworzenia rynku nowych technologii w Polsce to znakomity kapitał startowy do napisania książki "Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?". A na tytułowe pytanie - z czego autorka zdaje sobie sprawę i daje temu wyraz - nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Między pomysłem a realizacją

Tworzenie kampanii reklamowych to ciągła walka konceptu z jego realizacją. Akceptowany pomysł rzadko kiedy będzie przypominał ten, który ostatecznie trafi do emisji. Kolejne etapy produkcji i wprowadzane zmiany zależą od Twojego warsztatu, a przede wszystkim zespołu, z jakim współpracujesz.

Podwójna hybryda

O kolejnej inicjatywie McCann Poland opowiada Wojciech Borowski, group CEO.

Nowa formuła pracy biurowej - ankieta

Z powrotami do biur po pierwszych falach pandemii koronawirusa jest jak z powrotami do szkół. Sytuacja zmienia się z tygodnia na tydzień. Jakie plany z mają przedstawiciele domów mediowych? Niemal wszystko wskazuje na to, że wiele się zmieni i to na korzyść dla pracowników agencji.

Co dalej z TVN?

Od kilkunastu godzin zalewa nas morze emocjonalnych komentarzy po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Spróbujmy - choć to niełatwe - zostawić emocje na boku. Gorączkowe definiowanie, co jest "nową targowicą" i kto jest "sprzedajną szmatą" niczego nie rozjaśni.

Suma wszystkich ewolucji

Czy suma wszystkich post pandemicznych trendów daje nam rewolucję w planowaniu strategii komunikacji w mediach - zastanawia się Łukasz Zaleśny, strategy director w OMD.

"Medal będzie mój" [recenzja]

W dniu otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio zachęcamy do sięgnięcia po książkę Jacka Kurowskiego - szczere rozmowy z polskimi lekkoatletami o tym, jak trudna i pełna wyrzeczeń jest droga na szczyt.

"Narodziny polskiego paraolimpizmu" - premiera książki

Dzisiaj paraolimpiady to już codzienność, społecznie akceptowana normalność. Coraz większa aktywność sportowa osób z niepełnosprawnościami w  dużej mierze stała się możliwa dzięki przełamaniu w społeczeństwach psychicznych barier w odbiorze kalectwa, niepełnosprawności - mówi autor, Jerzy Beck.