Opinie

Kręta droga Toyoty

Prawdopodobnie lokalny budżet mediowy Toyoty powędruje z Omnicomu do GroupM. Sprawcą zamieszania jest agencja The & Partnership z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Naprawdę nie dzieje się nic

Jadę przez spowite smogiem miasto. Każdego dnia. Jak zapewne większość z nas. Drive in. Drive out. Mijam te same miejsca, budynki i ulice. Za szybą widuję samochody i ludzi. I tablice. Nośniki reklamy zewnętrznej. Outdoor.

Pigułki szczęścia

MediaCom utrzymał Polpharmę, Mets - USP Zdrowie, Carat - Hasco-Lek.

Czech kradnie złote łuki

W filmie "McImperiun" John Hancock udowadnia, że jest jednym z najlepszych amerykańskich reżyserów - specjalistów od biografii. Historia Raya Kroca to zajmujący film biograficzny zarówno o twórcach McDonald's, jak i początkach ery korporacji.

Digital a estetyka miasta

Czy cyfrowe nośniki zaśmiecają krajobraz, czy dodają wartości?

Marki z polityką w tle

Żadnej marce mariaż z polityką nie służy. Prezydencka rewolucja w Stanach wymusiła jednak na markach-gigantach komentarze, a tym samym - deklaracje o politycznych sympatiach.

Lidl na wiosnę zmienia twarz

Sieć dyskontowa ma nową ambasadorkę marki i bohaterkę kampanii. U boku Karola Okrasy możemy oglądać trenerkę żywieniową i blogerkę Darię Ładochę.

Grywalizacja w rozwoju zawodowym marketerów

Grywalizacja - czyli wykorzystanie mechanizmów gier do zarządzania zachowaniami w codziennym życiu jako koncepcja nazwana w ten sposób funkcjonuje niedawno. Gry biznesowe i handlowe znane są od setek czy nawet tysięcy lat - przyjrzyjmy się jak można wykorzystywać je w rozwoju zawodowym marketerów.

Trudne wybory

Zaczyna się postępowanie na wybór domu mediowego Deutsche Telekom. Przetarg dotyczy rynku europejskiego. Czekamy na finał w Alior Banku. Za to w kolejce po budżet Intermarche ustawił się MediaCom.

Jak publikować zdjęcia w social media

Czy niepodpisane imieniem i nazwiskiem autora zdjęcie znalezione w internecie można swobodnie wykorzystać?